En Çok Satanlar

Kervan Büyük Ahşap Okey Takımı 1. Kalite Cilalı Ahşap Yüzey

₺67,71
Vergi dahil
Adet
 

128/256 bit SSL kullanmaktadır.

 

24 saat içinde kargoya verilir.

 

14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Kervan BüyükAhşap Okey Takımı 1.Kalite Cılalı Ahşap Yüzey   

Okey 106 Adet Özel Okey Seti Taşı Ve 4Adet Istaka Ile Oynanılır. En Az 2 En Fazla 4 Kişi Ile Oynanılan Bu Oyunda, BirAdet Altı Yüzlü Zar Bulunması Gereklidir. Oyuncular Ilk Olarak Masadaki TaşlarıKarıştırırlar Ve 5Erli Olarak Dizerler. 105 Adet Taş 5Li Şekilde Dizilir VeBelirli Bir Düzen Şeklinde, Oyun Taşlarının Dağıtımını Yapacak Kişinin ÖnüneKonulur. Ortada Kalan 106. Taş Ise, Okey Belirlendikten Sonra Onun EksiğiniKapatacak Taş Olacaktır. 

Dağıtım Yapacak Kişi Iki El Zar AtışıYapar. Dağıtıma Nereden Başlanılacağını Belli Etmek Amacı Ile Yapılan ZarAtışlarından Birincisi, 5Erli Perlerden Hangisinden Başlanacağını Tayin Eder. İkinciZar Sonucu Ise, 5Erli Perlerden Hangisinin O El Ki Okey Taşı OlduğunuBelirler. Bu Bağlamda Zar Atışları Önemlidir. Okey Taşı Açık Olarak 5ErliPerin En Üstüne Konulur Ve Taş Servisi Başlatılır. Okey Açıkmış Olan Taşın Bir ÜstRakamadır. Örneğin Açılan Taş Sarı 8 Olsun, Bu El Boyuncu Okey Taşı Sarı 9Olacaktır. 

Okey Taşı Tayin Edildikten Sonra,Dağıtımı Yapan Oyuncu Sıra Ile Taş Servisi Işlemine Başlar. 

Okey Taşının Hemen Sağındaki Ilk 5Li SağTaraftaki Oyuncuya Verilir. 4 Set Dizi Atlanır Ve Sıradaki 5Li Ikinci OyuncuyaServis Edilir. Aynı Sistematik Oyunculara 10 Taş Servis Edilene Kadar DevamEdilir. Son Set Serviste Ise, Dağıtım Oyuna Başlayacak Oyuncuya 5 Taş, DiğerOyunculara 4 Taş Şeklinde Yapılır. Ve Ortaya Oyuncuların Çekmesi Için, En Az 10Okey Taşı Kapalı Olarak Konulur. 

Okey Nasıl Oynanır? Sayfasında OkeyOyunundaki Taş Dizilimini Öğrendik. Şimdi Sıra Oyunu Başlatmaya Geldi. Başta 15Taş Dağıtılan Oyuncu Elindeki Taşları Okey Sıralamalarına Göre Dizer. 1-2-3Gibi Perler Ve/veya 7-7-7 Gibi Aynı Rakamlardan Oluşan Perler Yapma EsasınaDayalı Dizim Gerçekleştirilir. Kırmızı 7 Ve Sarı 7 Okey Sıralamasında Bir ÖnemArz Etmez Iken Bu Ikilinin Yanına Gelen, Mavi 7 Ile Beraber Anlamlı BirSıralama Elde Edilmiş Olunur. Sayı Sıralamasında Ise, Rakam Sıralaması Esastır.1Den 13 Rakamına Kadar Giden Okey Taşları, Sırası Ile Dizilimi Yapılabilinir.(Örn: Kırmızı 4-5-6-7 Gibi) Rakam Sıralama Diziminde, Aynı Sayı DizimindekiGibi 3 Ve Üstü Dizilimlerde Bir Anlam Içerir Ve Geçerli Kabul Edilir. 13DenSonra Tekrar 1 Rakamı Kullanılabilinir. Ancak 13-1-2 Kullanılamaz. 11-12-13-1Anlamlı Ve Geçerlidir. 

Oyuncu Eline Gelen Karışık Taşları KendiMantığı Doğrultusunda Dizer Ve Elinde En Az Işe Yarayacak Olan Taşı YanTaraftaki Oyuncuya Aktararak Oyunu Başlatmış Sayılır. Sırası Gelen Oyuncu YaRakibinin Yere Attığı Taşı Kendi Istakasına Alır, Yada Yerden Kendisi TaşÇeker. Karar Tamamen Oyuncuya Aittir. Aynı Şekilde Oyuncuda Kendi Karar VerdiğiTaşı Seçer Ve Elindeki En Işe Yaramayan Taşı Yan Taraftaki Oyuncunun ÖnüneBırakır. 

Okey De Gösterge Kullanımı 

Okey Gösterge Taşı, Dağıtıma BaşlamadanÖnce Belirlenen Taşın Bir Diğer Eşidir. Okey De Göstergenin Kullanılması Için,Ilk Taş Servisinde Açılan Taşlar Arasında Okey Taşının Bulunması Gerekmektedir.Yerden Çekilen Yalancı Okey Geçersiz Kabul Edilir. 

Eşdeğer Okey Kullanımı 

Yalancı Okey Her El Değişen Okey TaşıYerine Kullanılan Taştır. Örnek Vermek Gerekirse O El Okey Taşı Turuncu 6Olsun. İki Çift Yalancı Okey Bu El Boyunca Turuncu 6 Olarak Kullanılacaktır. 

Okey Kullanımı 

Okey Nasıl Oynanır? Sayfasında OkeyKullanımı Bölümündeyiz. Okey Oyununa Adını Veren Bu Taşın Kullanımı OldukçaKolay Ve Zevklidir. Her El Tayin Edilen Ve Değişken Olan Okey Taşı BulunanOyuncuya, Büyük Artılar Sağlamaktadır. Eksik Olan Her Yerde KullanılabilinenOkey, Bir Nevi Joker Olarak Da Tanımlanılabilinir. Sıralı Per Veya AynıRakamlardan Oluşan Perlerinizde Eksik Olan Her Taş Yerine Okey TaşınıKullanabilirsiniz. 

Okey De Çifte Gitmek 

106 Adet Taştan Oluşan Okey Setinde, HerRenk Ve 1Den 13E Kadar Sıralı Olan Dizinden Iki Adet Seri Bulunmaktadır. OkeyDe Çifte Gitmek Şans Ve Oyun Takibine Dayalıdır. Ancak Okey De Çifte GidipItmeyi Başaran Oyuncuların Kazanacağı Puanda Çift Olacaktır. Bu Yüzden Okey DeÇifte Gitmek Oyunun Sonucunu Direk Olarak Etkileyen Bir Stratejidir. 14 TaştanOluşan Oyuncu Istakasında, Çifte Giderek Oyunu Bitirmek Için, 7 Çift Taş ToplamakGereklidir. Okey Taşı Dilenilen Taşın Yanında Çift Olarak Kullanılabilinir.Çifte Giden Oyuncuların Taş Takibini Çok Iyi Bir Şekilde YapmalarıGerekmektedir. Yanlış Şekilde Taş Takibi, Çıkmış Olan Taşın Çiftini BeklenmesiAnlamına Geleceği Gibi, Çifte Bitmeyi Imkansızlaştıran DurumlarındaBaşlangıcıdır.

HİT-ESR-2x,a55
50 Öğeler

Yorumunu yap

Kervan Büyük Ahşap Okey Takımı 1. Kalite Cilalı Ahşap Yüzey

Yorumunu yap